Угода США і Німеччини щодо «Північного потоку-2»: Вашингтон надіслав Києву меседж – Politico

Поділитися
Угода США і Німеччини щодо «Північного потоку-2»: Вашингтон надіслав Києву меседж – Politico © nord-stream2.com
Сполучені Штати не планують зупиняти будівництво газопроводу, але обговорюють із Берліном «запобіжники» для України.

Найближчими днями Німеччина та США планують оголосити про угоду щодо майбутнього газопроводу «Північний потік-2». За даними Reuters, Вашингтон відмовився зупинити проєкт. Тож зараз представники адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена закликають українських посадовців утриматися від критики майбутньої угоди, пише Politico.

«Офіційні особи США дали зрозуміти, що відмовилися від зупинки проєкту, відомого як «Північний потік - 2», і тепер намагаються стримати завдані збитки, уклавши грандіозну угоду з Німеччиною. Водночас офіційні особи адміністрації тихо закликали своїх українських колег утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною», - пише видання, посилаючись на чотирьох осіб, знайомих із перебігом переговорів.

Співрозмовники журналістів розповіли, що американські чиновники попередили українських колег про те, що публічний виступ проти майбутньої угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Вашингтоном і Києвом і закликали не обговорювати з Конгресом потенційні плани США та Німеччини.

Один з високопосадовців в адміністрації Байдена оскаржив інформацію видання, зазначивши, що ситуація є більш складною. Однак відмовився повідомити більше інформації, зазначає «Європейська правда».

За його словами, під час переговорів з Берліном Вашингтон намагається обмежити ризики, пов'язані з трубопроводом, для України і для європейської енергетичної безпеки. А американські та німецькі переговорники шукають способи зменшити шкоду, яку це питання завдає молодій демократії.

Водночас позиція Києва щодо будівництва газопроводу залишається незмінною. Джерело, наближене до президента України Володимира Зеленського, розповіло журналістам, що Київ як і раніше категорично проти цього проєкту, і наполягає на тому, що санкції США все ще можуть зупинити його.

Як повідомляє видання Bloomberg з посиланням на наявний у редакції текст угоди, для Росії передбачені нові санкції, якщо вона спробує використовувати «Північний потік-2» як інструмент шантажу і тиску. Якщо ж після його закінчення РФ спробує посилити агресію в бік України, передбачаються й інші заходи на міжнародному рівні. 

США, з одного боку, виступають проти завершення будівництва і введення в експлуатацію газопроводу, оскільки він може збільшити залежність Європи від російських енергоресурсів та негативно вплинути на транзитні спроможності України. А з іншого адміністрація президента Джо Байдена зацікавлена у налагодженні відносин між Вашингтоном і Берліном.

Зі свого боку Україна наполягає на тому, що умовою запуску газопроводу мають бути деоккупація українських територій і енергобезпека України. У Києві російський проєкт пов’язують із ризиками загострення в Донбасі та посиленням економічного тиску з боку Росії через позбавлення нашої країни доходів від транзиту газу.

У травні адміністрація Байдена вирішила не вводити санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG і її керівництва. «Він майже повністю добудований. Я вважаю, що вводити санкції зараз контрпродуктивно з точки зору наших європейських відносин», - наголошував тоді президент Сполучених Штатів. Водночас держсекретар Ентоні Блінкен припустив перегляд такого рішення. Санкції можуть бути запроваджені проти усієї «труби» після її добудови.

Минулого тижня президент України Володимир Зеленський вирушив до Берліна, щоб особисто переконати канцлерку Ангелу Меркель, президента Франка-Вальтера Штайнмаєра, а також найбільш імовірного нового канцлера – лідера ХДС Арміна Лашета змінити позицію Німеччини щодо «Північного потоку-2». А коли не переконати, то бодай отримати для країни економічні компенсації та гарантії безпеки. Чи вдалося це йому, читайте у статті Володимира Кравченка «Меркель не повернула назад «Північний потік»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі