США не розширюватимуть санкції проти "Північного потоку-2" заради відносин із союзниками: позиція Держдепартаменту

Документ
Поділитися
США не розширюватимуть санкції проти © Reuters
Україна, судячи з усього, в число європейських союзників Сполучених Штатів не потрапляє.

Держдепартамент направив до Конгресу обґрунтування про зняття санкцій проти Північного потоку-2. Оператор газопроводу та його виконавчий директор Маттіас Варніг потрапили під "виключення".

Зокрема, таке рішення базується на основі підтримки відносин США з Німеччиною та європейськими союзниками. У заяві йдеться, що відмова від розширення санкцій є «важливою для національних інтересів США».

ZN.UA

«Санкції проти Північного потоку-2 можуть негативно вплинути на відносини США з Німеччиною, ЄС та іншими  європейськими союзниками», - йдеться в обґрунтуванні.

"Близька співпраця з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками є критично важливою для боротьби з пандемією, кліматичною кризою, а також для забезпечення стійкого економічного відновлення. Крім того, співпраця важлива для стримування агресивної поведінки Китаю та Росії", - йдеться в документі.

"Це обґрунтування також надасть додатковий простір для дипломатичної взаємодії з Німеччиною щодо ризиків, які може принести завершення проекту Північного потоку-2 для України та європейської енергетичної безпеки", - сказано в заяві.

 

Державний департамент США подав до Конгресу звіт щодо учасників проекту Північний потік-2, проти яких будуть запроваджені санкції.

Згідно з документом, проти оператора газопроводу - базованої в Швейцарії компанії Nord Stream 2 AG, та її виконавчого директора - громадянина Німеччини Маттіаса Варніга запроваджувати санкції не будуть. Але проти компаній та суден санкції будуть діяти.

Нагадаємо, президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2 " і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2 » та «Північний потік-2»: кліматичний вимір». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі