США вирішили не запроваджувати санкції проти "Північного потоку-2"

Доповнено
Поділитися
США вирішили не запроваджувати санкції проти © Reuters
Сенат США таке рішення розкритикував. Там переконані, що рішення адміністрації є помилковим.

США оголосили про відмову від запровадження санкцій проти оператора газопроводу "Північний потік-2" та його виконавчого директора Маттіаса Варніґа, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен у середу, 19 травня. 

Зазначається, що рішення не вводити санкції продиктоване "національними інтересами" США. 

Державний департамент США підготував звіт про компанію та суди, що беруть участь в "Північному потоці - 2". У ньому йдеться про те, що рішення адміністрації не вводити санкції проти оператора проекту є як мінімум помилковим, оскільки воно потенційно послабить важелі американської сторони під час запланованої зустрічі президентів США і РФ.

У заяві, оприлюдненій на сайті комітету Сенату США з міжнародних справ, вказується, що адміністрація США витратила на подання звіту про компанії, залучені в "Північний потік - 2", більше часу, ніж повинно було бути.

Відзначається, що рішення США по "Північному потоку - 2" є "подарунком Путіну", а це потенційно послаблює важелі американської сторони під час запланованої зустрічі президентів США і РФ.

"Рішення адміністрації скасувати санкції, введені проти компанії "Північного потоку - 2" AG і її генерального директора Маттіаса Варніга, посилаючись на національні інтереси США, є помилковим. Адміністрація, схоже, передбачає, що якимось чином це відповідає інтересам Сполучених Штатів - дозволити завершення цього російського проекту зловмисного впливу", - заявив старший член комітету сенатор Джим Ріш.

При цьому уточнюється, що адміністрація віддає пріоритет німецьким і російським інтересам, а не інтересам США союзників в Центральній, Східній і Північній Європі.

Нагадаємо, президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2 " і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2 » та «Північний потік-2»: кліматичний вимір». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі