Згідно з проектом угоди між США і Німеччиною, для Росії передбачені санкції і економічний тиск, якщо вона спробує використовувати «Північний потік-2» в якості тиску. Якщо ж після його закінчення Росія спробує проявити агресію в бік України, то передбачаються й інші заходи на міжнародному рівні. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на наявний у редакції текст угоди.
Передбачається, що Німеччина матиме вжити заходів зі свого боку, якщо Кремль почне використовувати газопровід для тиску на Україну або здійснить агресію проти України, і повинна буде закликати до кроків на рівні ЄС, включаючи санкції на експорт російських енергоносіїв. Це називають поступкою Ангели Меркель, оскільки вона завжди наполягала, що країна повинна приймати рішення повністю самостійно.
Чиновник з адміністрації США, який погодився говорити на умовах анонімності, зазначив, що формулювання навмисне вибирають так, щоб вони не були однозначними - щоб не розкривати Росії "дорожню карту" для реагування на зловмисні дії. Він зазначив, що це може означати, в тому числі обмеження поставок газу з Росії до Німеччини.
Очікується, що угоду фіналізують до майбутньої поїздки президента України Володимира Зеленського в США.
Також проект передбачає інвестиції в розмірі 1 млрд доларів в так званий "зелений фонд", щоб допомогти Україні перейти на більш екологічні джерела енергії, з яких Німеччина спочатку повинна надати 175 млн доларів.
Крім того, Німеччина повинна буде призначити спецпредставника для підтримки двосторонніх енергетичних проектів з Україною, і на це питання передбачається фінансування в розмірі 70 млн доларів.
Також Берлін, згідно з проектом, зобов'язується використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження угоди про транзит газу між Україною і РФ ще на 10 років після завершення терміну його дії в 2024 році.
Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки і Німеччина наблизилися до врегулювання розбіжностей щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2», за яким російський газ буде поставлятися в Європу.