«Угода майже завершена» — Іран та Франція погодили дату старту аналізу «чорних скриньок» літака МАУ

Поділитися
«Угода майже завершена» — Іран та Франція погодили дату старту аналізу «чорних скриньок» літака МАУ 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України" © "Главком"
Іранські фахівці займуться розслідуванням та контролюватимуть процес зчитування інформації.

Іранська організація з питань цивільної авіації провела необхідну переписку з французьким бюро з розслідування і аналізу авіаційних подій, після чого Іран та Франція домовилися про початок роботи над розшифруванням «чорних скриньок» з літака МАУ, який впав 8 січня. По це повідомив заступник міністра закордонних справ Ірану з міжнародних і правових питань Мохсен Бахарванд, пише Tasnim News. 

"Якщо все піде так, і ніяких несподіваних подій не трапиться, "чорну скриньку" буде доставлено до Франції авіаційною командою з нашої країни, і робота зі зчитування та вилучення інформації розпочнеться 20 липня 2020 року", - сказав він.

За словами Бахарванда, експерти з Ірану займуться розслідувальною роботою, також вони контролюватимуть процес зчитування інформації.

«Звичайно, інші країни, так чи інакше пов'язані з цією трагічною подією, можуть направити свого представника до Франції в якості спостерігача", - додав іранський чиновник.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі