Угорщина тепер називає освітній закон України порушенням зобов'язань перед НАТО

Поділитися
Угорщина тепер називає освітній закон України порушенням зобов'язань перед НАТО Угорщина називає український закон про освіту "порушенням зобов'язань" перед НАТО. © Википедия
Будапешт продовжує шантажувати Київ і вимагає відкликання закону.

Ухвалення закону про освіту в Україні порушує зобов'язання України перед НАТО. Тому, щоб відновити співпрацію з альянсом, українському уряду потрібно його відкликати.

Про це заявав голова МЗС Угорщини Петер Сійярто у Брюсселі на зустрічі голів МЗС країн НАТО.

"Проігнорувавши права меншин і прийнявши новий закон про освіту, Україна не тільки порушила зобов'язання перед ЄС, а й перед НАТО" - сказав він, додавши, що Будапешт не буде жертвувати інтересами закарпатських угорців у "геополітичних іграх".

"Якщо для України важливо відновити співпрацю з НАТО, вона має відкликати закон про освіту. І якщо для неї так само важливо відновити діалог між нашими країнами, вона має виконувати свої міжнародні зобов'язання" - заявив Сійярто.

При цьому, він додав, що якщо Україна відмовиться від свого закону про освіту, Угорщина знову стане прихильником української євроатлантичної інтеграції.

Сьогодні угорська газета Magyar Nemzet повідомляла, що країни НАТО невдоволені поведінкою Угорщини через закон про освіту в Україні. Країни висловили Угорщині свою незгоду з її спробами блокувати євроатлантичні ініціативи України через напругу навколо українського закону про освіту. Про свою позицію вони повідомили у спільному листі.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких держав читайте в матеріалі Василя Балушка ""Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі