Видання підкреслює, що риторика Орбана про те, що Україна нібито стала провальною державою, дуже схожа на ту, яку Росія поширює після української Революції Гідності. Це ставить Польщу в складне становище.
Угорщина лишається ключовим партнером Варшави у суперечці з Єврокомісією. Не виключено, що Будапешт може вимагати від польської сторони підтримку своїх антиукраїнських вимог в НАТО в обмін на допомогу у суперечках на політичній арені ЄС. Водночас, для Польщі, попри історичні суперечки і занепокоєння через повільність проведення реформ, Україна лишається ключовим партнером у стримуванні Росії на східному фланзі НАТО і незамінним елементом в політиці безпеки. Варшава так само уразлива перед можливістю того, що історією з Закарпаттям може скористатися Кремль, якого в Будапешті вважають цінним партнером, а не ворогом.
Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.
Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".