Угорщина офіційно ініціювала перегляд програм співпраці "Україна-НАТО"

Поділитися
Угорщина офіційно ініціювала перегляд програм співпраці © Magyarország Kormánya / flickr.com
Новий уряд Орбана направив документ в штаб-квартиру і країнам-союзникам.

Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила в штаб-квартиру НАТО документ, яким пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ, що має назву "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на штаб НАТО, документ був спрямований із Будапешта до керівництва Альянсу та до всіх держав-союзників. У ньому угорський уряд доводить, що "реформування України провалилося". Уряд Орбана також наголошує, що Україна не досягла успіху "попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги". Також у документі йдеться, що Україна "становить небезпеку для сусідів"

"Українська держава ослабла до тієї міри, що тепер вона не здатна виконувати свої базові зобов'язання, в тому числі забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління", - йдеться у документі.

Аргументом перегляду програми співробітництва вказується потреба "зберегти стабільність у регіоні на східному кордоні Альянсу", тому, на думку уряду Орбана, НАТО має адаптувати свою політику щодо України до цих нових обставин.

При цьому звернення містить норму, яка нагадує шантаж. Будапешт готовий відмовиться від всіх своїх звинувачень, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму освітнього закону для національних меншин кран-членів НАТО (в тому числі – угорської меншини на Закарпатті).

Нагадаємо, у лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі