Про це на сторінках Bloomberg пише оглядач Леонід Бершидський, нагадуючи, що населення розвиненої Європи старіє. Ні для кого не секрет, що до 2050 року 28% мешканців ЄС будуть пенсіонерами. А в 2060 році на кожного європейського пенсіонера буде припадати лише два працездатних європейця. Зараз це співвідношення приблизно чотири до одного.
Щоб зберегти співвідношення пенсіонерів і працездатних мешканців ЄС, треба значно збільшити темпи омолодження континенту. Однак, завдання збільшити населення на 42 мільйони до 2020 року і на 257 мільйонів до 2060-го зовсім не просте.
"Неможна просто змусити людей народжувати більше дітей. Лише збільшення потоку іммігрантів врятує Європу від катастрофи, яка нависла над бюджетами. Європі потрібні всі, хто прямує в ЄС на дірявих човнах чи в іржавих автобусах. Вони здебільшого молоді, серед них є діти без супроводу дорослих. Якщо їх інтегрувати в суспільство, вони стануть оплачувати пенсії європейським літнім людям і доглядатимуть за ними", - йдеться в статті.
В цей же час, на думку оглядача, іммігранти збільшать конкуренцію на ринку в країнах з низькою продуктивністю праці. Тож на них, попри невдоволення, це теж може позитивно вплинути. В цей же час, іммігрантів найбільше приваблюють країни з вищим економічним рівнем і більш розумним врядуванням. Тому економічні проблеми у майбутньому їм загрожують менше.
Бершидський нагадує, що 170 тисяч британців підписали петицію про збільшення кількості дозволів на перебування в Великобританії біженцям, які просять про притулок. Це співчуття виправдане економічними розрахунками. А ксенофобія нічим не виправдана.
Як писало британське видання The Guardian, Німеччина, почасти з історичних причин, а також частково через брак робочої сили, стала основним прихильником морального підходу до цієї кризи. Так,Німеччина прийняла 40% сирійських біженців, які прибули Європи. Швеція прийняла 20%, південні європейські країни – Греція, Італія та Іспанія - 25%. Великобританія запропонувала притулок менш ніж 1%.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.