У Всесвітній організації охорони здоров'я переконані, що згодом все ж з'явиться штам коронавірусу, який буде стійким до наявних вакцин. Про це заявив спеціальний посланець ВООЗ щодо боротьби з пандемією коронавірусу доктор Девід Набарро, інформує Sky News.
"Цю появу варіантів ми спостерігаємо у всьому світі. Вони продовжуватимуть з'являтися. Ми перейдемо від Дельти до Лямбди, а потім до інших грецьких літер. Це неминуче, і деякі з цих варіантів будуть складними, вони зможуть прорвати захист, пов’язаний з вакциною, у кількох людей, і це спричинить проблеми", - вважає Набарро.
Проте у ВООЗ пояснили, що поява нових штамів - процес закономірний.
"Це частина життя, нам потрібно швидко їх нейтралізувати, нам потрібно швидко рухатися. Якщо ми бачимо їх у певному місці, нам потрібно вибудувати управління варіантами в тому, що ми називаємо нашою стратегією готовності до COVID. Це стане нашою даністю на найближче майбутнє", - додав Набарро.
Варіант коронавірусу Delta (раніше варіант B.1.617.2) був вперше виявлений в Індії в жовтні 2020 року і позначений Всесвітньою організацією охорони здоров'я як варіант, що викликає занепокоєння у зв'язку з його підвищеною швидкістю передавання.
Через деякий час стало відомо про появу нового штаму "Дельта Плюс" - у штаті Махараштра було виявлено 20 випадків інфікування. Зараз кількість інфікованих поступово збільшується.
Проте Національна служба охорони здоров'я (NHS) Англії провела дослідження, результати якого показали, що вакцини проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech та AstraZeneсa в більш ніж 90% випадках здатні запобігти зараженню новим штамом вірусу - Delta.