Питання проведення якого-небудь референдуму в окупованих районах Донбасу не розглядається Адміністрацією президента США, повідомив голова Ради національної безпеки Гаррет Маркіс у п'ятницю, 20 липня.
"Адміністрація США не розглядає питання про підтримку проведення референдуму на сході України", - цитує Маркіса видання Bloomberg.
Позднее Маркис повтрил это заявление на своей странице в Twitter, отметив, что Минские договоренности, которые должны стать основой для политического урегулирования конфликта в Донбассе, не предусматривают никаких плебисцитов на оккупированной территории.
"Организация так называемого референдума на неподконтрольной правительству части Украины была бы совершенно нелегитимной", - подчеркнул глава Совета нацбезопасности.
The Administration is not considering supporting a referendum in eastern Ukraine. The Minsk Agreements are the process for resolving the conflict in the Donbas, and these agreements do not include any option for referendum. (1/2)
- Garrett Marquis (@GMarquis45) 20 липня 2018 р.
Furthermore, to organize a so-called referendum in a part of Ukraine which is not under government control would have no legitimacy. (2/2)
- Garrett Marquis (@GMarquis45) 20 липня 2018 р.
Раніше авторитетне американське видання Bloomberg повідомило з посиланням на джерела, що президент РФ Володимир Путін розповів на зустрічі з дипломатами про свою пропозицію провести "референдум" у ОРДЛО. За його словами, цю пропозицію він озвучив у ході переговорів з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі 16 липня.
Одне з джерел повідомило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати "референдум" на прес-конференції після саміту, взявши час на роздуми.
У США поведінку Трампа в Гельсінкі жорстко розкритикували ліберальні медіа, Демократична партія і частина республіканців. Президенту дорікають у недостатній жорсткості і "підігруванні" Путіну. Демократи ініціювали слухання в Конгресі з участю перекладача Трампа та інших членів американської делегації в Гельсінкі.
Детальніше про переговори в Гельсінкі читайте в матеріалі Олексія Їжака "Американо-російська асиметрія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".