"Ми говорили про Україну. Там є деякі нові ідеї щодо способів врегулювання кризи на південному-сході країни. Домовилися опрацювати це поки що на експертному рівні. На мій погляд, це теж позитивний такий елемент руху вперед", - сказав російський президент.
Одне з джерел повідомило, що Трамп попросив Путіна не обговорювати ідею референдуму на прес-конференції після саміту, взявши час на роздуми.
Передбачається, що плебісцит про статус територій, які зараз контролюються проросійськими бойовиками, пройде під контролем міжнародного співтовариства. Інших подробиць співрозмовники агентства не привели.
У четвер в Twitter Трамп назвав саміт "великим успіхом" , озвучивши Україну серед обговорюваних тем, не надавши подробиць.
"Зустріч на вищому рівні з Росією була великим успіхом для всіх, крім справжнього ворога народу - фейкових ЗМІ. Я з нетерпінням чекаю другої зустрічі, щоб ми могли розпочати реалізацію деяких з обговорюваних питань, включаючи боротьбу з тероризмом, безпеку Ізраїлю, нерозповсюдження ядерної зброї, кібератаки, торгівлю, Україну, світ на Близькому Сході, Північну Корею і багато іншого. Є безліч відповідей на ці проблеми, деякі легко дати, деякі - важко, але ВСІ ці проблеми можуть бути вирішені!", - написав він.
....proliferation, cyber attacks, trade, Ukraine, Middle East peace, North Korea and more. There are many answers, some easy and some hard, to these problems...but they can ALL be solved!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 19 липня 2018 р.
США і Європейський союз неодноразово звинувачували Росію у відправці військ і зброї для підтримки сепаратистів на сході України. Росія заперечує звинувачення, хоча Україна захопила на своїй території ряд російських солдатів і озброєнь.