Майже 2,5 тисячі займали керівні посади, а загальна чисельність поліцейських сил Туреччини складає близько 250 тисяч.
Близько 100 тисяч службовців військової, цивільної служби, поліції і судової системи вже були звільнені або припинені в своїх повноваженнях.
Напередодні, 3 жовтня, Анкара прийняла рішення продовжити режим надзвичайного положення в країні ще на 90 днів.
Спроба військового перевороту сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Ґюлен свою участь в перевороті спростував. У зв"язку зі спробою перевороту не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний Ердоган.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана DT.UA.