Заступник голови турецького уряду підкреслив, що Анкара продовжує наполягати на екстрадиції з США проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого влада вважаэ організатором невдалого військового перевороту.
"Відправлене 10 вересня досьє являє собою вимогу про арешт зазначеної особи. Це право дає Туреччині стаття 10 угоди з США про екстрадицію. Анкара сподівається, що на це звернення буде надано своєчасну відповідь і зроблені відповідні кроки в цьому напрямку", – цитує Куртулмуша агентство Anadolu.
С
Спроба військового перевороту сталася в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Ґюлен свою участь в перевороті спростував. У зв"язку зі спробою перевороту не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецькі власті вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний Ердоган.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана DT.UA.