У США порівняли дії Китаю в Гімалаях з ескалацією в Південно-Китайському морі

Поділитися
У США порівняли дії Китаю в Гімалаях з ескалацією в Південно-Китайському морі Війська Індії і Китаю 73 дні протистояли один одному в Докламі з 16 червня минулого року © Dhaka Tribune
Індія і Китай неодноразово стикалися між собою в районі спірних територій в Гімалаях.

Китай відновив свою діяльність в районі плато Доклам і ні Бутан, ні Індія прагнула переконати Пекін утриматися від провокаційних дій, заявила конгрессвуман Енн Вагнер. Вона порівняла дії Китаю в Гімалаях з маневрами Пекіна в спірному Південно-Китайському морі.

КНР претендує на суверенітет над усім Південно-Китайським морем. У В'єтнама, Малайзії, Філіппін, Брунея і Тайваня зустрічні претензії, передає India Times. Китай веде територіальний спір як за Південно-Китайське море, так і за Східно-Китайське. Пекін штучно створив і мілітаризував кілька островів, які він контролює в регіоні. Обидві області багаті на корисні копалини, нафтою та іншими природними ресурсами, а також є важливими артеріями для світової торгівлі.

"Хоча обидві країни відступили, Китай спокійно відновив свою діяльність у Докламі, і ні Бутан, ні Індія не намагалися відрадити його. Дії Китаю в Гімалаях нагадують мені про політику Південно-Китайського моря. Як наша нездатність реагувати на мілітаризацію Південно-Китайського моря говорить про міжнародну відповідь на ці гімалайські прикордонні суперечки?" - запитала Вагнер під час слухань у Конгресі.

"Я б оцінила, що Індія енергійно захищає свої північні кордони, і це є предметом неспокою для Індії", - сказала заступник помічника держсекретаря США з Південної і Центральної Азії Еліс Уеллс.

Індія і Китай неодноразово стикалися між собою в районі спірних територій в Гімалаях. Зовсім недавно китайські та індійські війська стикалися в спірному Докламі, затиснутому між Бутаном і Китаєм. Перед цим китайська армія знову почала будівництво дороги через плато.

Війська Індії і Китаю 73 дні протистояли один одному в Докламі з 16 червня минулого року. Це сталося після того, як індійська сторона зупинила будівництво дороги в спірному районі. Бутан і Китай оскаржують контроль над Докламом. Протистояння завершилося 28 серпня.

Південно-Китайське море одне з найбільш завантажених морських торговельних шляхів у світі. Між Китаєм, Японією, В'єтнамом і Філіппінами є розбіжності з приводу морських меж та зон відповідальності в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі