"Китай має право створити розпізнавальну зону ППО, це буде залежати від ступеня небезпеки, з якою він зіткнеться", - сказав дипломат.
Він попередив, що "інші держави не повинні погрожувати Китаю, не повинні перетворювати Південно-Китайське море в зону військових дій".
"Китай сподівається, що Південно-Китайське море стане морем дружби і гармонії", - підкреслив Лю Чженьмінь.
Повідомлялося, у вівторок третейський суд в Гаазі задовольнив позов Філіппін до Китаю, заявивши, що не знайшов підстав для територіальних претензій Китаю в Південно-Китайському морі. За рішенням суду, КНР не може претендувати на виняткову економічну зону в районі архіпелагу Наньша (Спратлі).
Китай не визнає право третейського суду в Гаазі на розгляд територіальних проблем Південно-Китайського моря і не має наміру виконають його рішення, підтвердили напередодні голова КНР Сі Цзіньпін, прем'єр Держради КНР Лі Кецян і міністр закордонних справ КНР Ван В.
"Суверенітет Китаю над територіями в Південно-Китайському морі і його морські права ні за яких обставин не можуть бути піддані впливу рішення суду у так званій позовом Філіппін. Китай не приймає жодних рішень чи дій, заснованих на цьому позові", - підкреслив Сі Цзіньпін на зустрічі з головами Європейської ради Дональдом Туском і Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером в рамках проходить в Пекіні діалогу ЄС - Китай, про що повідомив МЗС КНР.
Він підтвердив, що ці території історично належать Китаю, але він готовий "до мирного вирішення спорів шляхом переговорів і консультацій на основі міжнародних законів".
Лі Кецян на зустрічі з європейськими емісарами повторив сказане главою китайської держави, висловивши надію, що "Європа займе з цього питання об'єктивну і нейтральну позицію".
Глава китайського МЗС Ван І, як повідомляє відомство, виступив із заявою, в якій підкреслив, що рішення суду неприйнятно для Китаю, і він не має наміру його виконувати.
"З початку і до кінця так званий позов до Китаю з Південно-Китайського моря є політичним фарсом, організованим під прикриттям законності, і цей його характер необхідно повністю розкрити", - сказав дипломат.
На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.
Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".
Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".