У США компаніям Nvidia та AMD заборонили продавати найкращі чіпи штучного інтелекту в Китай – Reuters

Поділитися
У США компаніям Nvidia та AMD заборонили продавати найкращі чіпи штучного інтелекту в Китай – Reuters © Naked Science
Нове правило «дозволить усунути ризик того, що відповідні продукти можуть бути перенаправлені в "кінцеве військове використання" в Китаї».

Розробник чіпів Nvidia Corp (NVDA.O) повідомив, що американські чиновники заборонили експорт двох найкращих обчислювальних чіпів для роботи зі штучним інтелектом до Китаю. Це може підірвати здатність китайських компаній здійснювати передові розробки, такі як розпізнавання зображень, і ускладнити бізнес Nvidia у Китаї, повідомляє Reuters.

Заборона зачіпає чіпи A100 та H100, призначені для прискорення задач машинного навчання. Компанія заявила, що це може стати на заваді завершенню розробки H100, флагманського чіпа, який Nvidia анонсувала цього року.

Акції Nvidia впали на 6,6% після закінчення торгів. Акції конкуруючої компанії Nvidia Advanced Micro Devices Inc (AMD.O) впали на 3,7%. Представник AMD повідомив Reuters, що компанія отримала нові ліцензійні вимоги, які зупинять експорт чіпів штучного інтелекту MI250 до Китаю.

Nvidia заявила, що, за словами американських чиновників, нове правило «дозволить усунути ризик того, що відповідні продукти можуть бути використані або перенаправлені в кінцеве військове використання або кінцевого військового користувача в Китаї».

Міністерство торгівлі США не прокоментувало нові критерії для чіпів ІІ, які більше не можуть поставлятися до Китаю, але підтвердило інформацію про перегляд своєї політики та практики щодо Китаю з метою безпеки.

«Хоча ми не в змозі зараз викласти конкретні зміни у політиці, ми використовуємо комплексний підхід для здійснення додаткових дій, необхідних щодо технологій, кінцевого використання та кінцевих користувачів для захисту національної безпеки та зовнішньополітичних інтересів США», – сказав представник Міністерства торгівлі США агенції Reuters.

Це свідчить про серйозну ескалацію заходів США щодо придушення технологічних можливостей Китаю, оскільки напруженість розпалюється у зв'язку з долею Тайваню, де виробляються чіпи для Nvidia та багатьох інших великих компаній. Без американських чіпів від таких компаній, як Nvidia та AMD, китайські організації не зможуть економічно ефективно виконувати такі передові обчислення, які використовуються для розпізнавання зображень та мовлення, а також для багатьох інших завдань.

Розпізнавання зображень та обробка природної мови широко поширені у споживчих програмах, таких як смартфони. Вони також використовуються у військових цілях, наприклад, для пошуку зброї чи баз на супутникових знімках та фільтрації цифрових комунікацій з метою збору розвідданих.

Компанія Nvidia заявила, що цього кварталу вона чекала 400 млн доларів від продажу в Китай чіпів. Прибуток може бути втрачений, якщо китайські фірми вирішать не купувати альтернативні продукти Nvidia. Компанія планує подати заявку на винятки з правил, але не впевнена, що отримає згоду.

Заборона виробництва чіпів відбувається на тлі того, що Nvidia минулого тижня вже прогнозувала різке падіння доходів у поточному кварталі на тлі ослаблення ігрової індустрії. Nvidia заявила, що очікує на продаж у третьому кварталі в розмірі $5,90 млрд, що на 17% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Криза мікрочіпів набрала обертів ще в 2020 році, на старті пандемії COVID-19. З одного боку, карантини розірвали звичні ланцюги поставок, з іншого — попит на гаджети різко зріс у світі, який переходив на онлайн-роботу. Втім, окрім глибокого занепокоєння, жодних рішучих кроків уряди не робили, адже насправді ніхто не помре, якщо купить п'яту PlayStation чи дочекається Porsche із салону трохи згодом. Реальна паніка почалася, коли криза мікрочіпів торкнулася оборони. Детальніше про це читайте у матеріалі Юлії Самаєвої «Макровплив мікрочіпів. Вихід із кризи знайдений, але він вам не сподобається».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі