США посилюють контроль над експортом напівпровідників та технологіями для газотурбінних двигунів

Поділитися
США вжили нових заходів насамперед для протидії Китаю, щоб нові технології не потрапили до рук Пекіна.

Сполучені Штати вирішили посилити експортний контроль над технологіями для передових напівпровідників і газотурбінних двигунів, які вважають важливими для своєї національної безпеки, повідомило міністерство торгівлі, повідомляє Reuters.

Технології, на які поширюється цей крок, включають оксид галію та алмази, тому що "пристрої, в яких використовуються ці матеріали, значно збільшили військовий потенціал", йдеться у заяві Міністерства торгівлі США.

Технології входять до пунктів, які 42 країни-учасниці досягли консенсусу щодо контролю на зустрічах у грудні 2021 року. Експортний контроль США охоплює ширший спектр технологій, включаючи додаткове обладнання, програмне забезпечення та технології, що використовуються для виробництва напівпровідників, ніж міжнародна угода.

Елементи управління включають ECAD, категорію програмних інструментів, що використовуються для перевірки інтегральних схем або друкованих плат, "які можуть покращити багато комерційних, а також військових програм, включаючи оборонні та комунікаційні супутники", йдеться в повідомленні департаменту.

У червні 2021 року Комісія з огляду економіки та безпеки США та Китаю виявила, що міністерство робить недостатньо для того, щоб не допустити попадання секретних технологій до рук китайських військових. У звіті йдеться, що відставання у розробці списку нових та базових технологій, як цього вимагає закон 2018 року, може збільшити ризики для національної безпеки.

Раніше повідомлялося про те, що Китай майже відкрито перейшов на бік Росії: продаж РФ товарів військового призначення з початку агресії зріс у рази. Постачання мікросхем з Китаю до РФ зросли більш ніж удвічі. А обсяги експорту алюмінію, важливого у виробництві зброї та аерокосмічної промисловості – у 400 разів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі