США всерйоз взялися за нарощування виробництва власних мікропроцесорів

Поділитися
США всерйоз взялися за нарощування виробництва власних мікропроцесорів
Запрошення Китаю до “перегонів технологій” та поганий сигнал для Тайваню.

Президент США Джо Байден підписав сьогодні закон про стимулювання виробництва вітчизняних напівпровідників, повідомляє "Голос Америки".

Законом передбачено виділення 52,7 мільярда доларів на субсидії для американського виробництва напівпровідників та досліджень, а також для того, щоб США могли краще конкурувати з Китаєм у науково-технічній сфері.

"Майбутнє буде зроблено в Америці", - сказав Байден, назвавши цей захід "інвестицією в Америку, яка буває раз в покоління".

Деякі республіканці приєдналися до Байдена на галявині Білого дому, щоб бути присутніми під час підписання законопроекту про чіпи, який готувався в Конгресі вже кілька років. Разом із законодавцями на підписанні були присутні керівники компаній Micron, Intel, Lockheed Martin, HP та Advanced Micro Devices.

Білий дім заявив, що ухвалення законопроекту стимулює нові інвестиції в чіпи, зазначивши, що компанія Qualcomm у понеділок погодилася придбати ще на $4,2 млрд напівпровідників на заводі GlobalFoundries у Нью-Йорку, довівши загальне зобов'язання до $7,4 млрд на період до 2028 року..

Компанія Micron оголосила про інвестиції в розмірі $40 млрд у виробництво чіпів пам'яті, які збільшать частку американської продукції у світі в цьому сегменті ринку напівпровідників з 2% до 10%.

Законодавство також спрямоване на задоволення попиту на чіпи, брак яких торкнувся всіх сфер виробництва, у тому числі, автомобілебудування, оборонний комплекс, виробництво комп'ютерів та побутової техніки.

Цей дуже важливий у промисловій політиці США закон також передбачає 25% інвестиційний податковий кредит для заводів із виробництва чіпів, який оцінюється у 24 мільярди доларів.

Закон передбачає виділення 200 мільярдів доларів протягом 10 років на стимулювання наукових досліджень у США, щоб краще конкурувати з Китаєм. Конгрес повинен буде ухвалити окреме законодавство про асигнування для фінансування цих інвестицій.

Байден зазначив, що США потребують чіпів для ключових систем озброєння, таких як ракети Javelin.

"Не дивно, що китайська Комуністична партія активно лобіювала американський бізнес проти цього законопроекту", - сказав Байден.

Багато американських законодавців заявили, що зазвичай вони не підтримують значні субсидії для приватних підприємств, але відзначили, що Китай та ЄС надають мільярдні стимули своїм компаніям, які виробляють чіпи. Вони також послалися на ризики національної безпеки та величезні проблеми з глобальним ланцюжком поставок, які заважають світовому виробництву.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Китай «рішуче виступає проти» законопроекту, назвавши його таким, що нагадує «менталітет часів холодної війни».

Варто зазначити, що загострення проблеми Тайваню, ймовірно, також стимулювало американських законодавців та президента задуматися про незалежність США від азійських чіпів. Нагадаємо, тайванські компанії постачають 63% напівпровідників на світовий ринок, порівняно з 12% із США. В даний час тільки тайванська компанія TSMC і південнокорейська Samsung Electronics мають технологію виробництва передових 5-нанометрових чіпів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі