У Швейцарії біженці більше не зможуть самі вибирати, де їм жити

Поділитися
У Швейцарії біженці більше не зможуть самі вибирати, де їм жити © КМДА, Олексій Самсонов
Українців розподілятимуть кантонами з урахуванням можливостей суб'єктів конфедерації

Швейцарія змінює систему розміщення біженців з України – тепер вони не зможуть самостійно обирати, де жити у країні, повідомляє Swissinfo.

Державний секретаріат з міграції (SEM, підрозділ Міністерства юстиції та поліції) заявив, що мета полягає у розміщенні зареєстрованих українських біженців з урахуванням можливостей регіонів (кантонів) на основі принципу пропорційності.

Як пояснює видання, зазвичай федеральний центр спочатку розміщує біженців у федеральних центрах прийому та розміщення мігрантів, а потім розподіляє їх за кантонами.

Однак у ситуації нинішнього форс-мажору така система зазнає підвищеного навантаження, а по суті – перестала працювати.

Як заявив представник SEM Давид Келлер, труднощі в області розподілу кількості біженців, які збільшуються, зазнають насамперед Цюріх, Базель і Берн, а також кантон Тичино.

Біженці вважають за краще селитися в найпопулярніших і найрозвиненіших регіонах. Тепер із цією практикою буде покінчено.

Біженці та швейцарські сім'ї, які їх приймають, більше не зможуть самостійно приймати рішення щодо розселення осіб, які шукають захисту від війни.

Проте, як зазначається, сім'ї та групи біженців, що склалися, зможуть залишатися разом. А ось усіх інших розселятимуть країною на підставі рішень органів влади, а не відповідно до їхніх побажань.

Якщо хтось із біженців захоче змінити кантон, то згоду на це має дати кантональна влада з урахуванням принципу пропорційності.

З початку війни у Швейцарії було зареєстровано близько 37 000 біженців із України. Близько половини з них було розміщено у приватних домогосподарствах за підтримки неурядових організацій та окремих громадян.

Всі українські біженці, за винятком кількох людей, вже набули особливого міграційного статусу (вид на проживання категорії S), який дозволяє їм шукати роботу та записуватися на мовні курси.

За даними ООН, з початку війни Україну покинули близько 4,8 млн людей. Більшість виїхали до країн ЄС. При цьому Польща ухвалила понад 2,7 млн. Буквально днями США оголосили про готовність прийняти 100 тис. українських біженців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі