США приймуть 100 тисяч українських біженців

Поділитися
США приймуть 100 тисяч українських біженців © КМДА, Олексій Самсонов
Тимчасовий статус із дозволом на роботу видаватиметься терміном до 2 років за програмою Єдність заради України.

Президент США Байден оголосив про запуск нової програми тимчасової еміграції «Єдність заради України» (Uniting for Ukraine) для допомоги українським біженцям. Раніше США оголосили про готовність прийняти в країні до 100 тисяч людей і ось тепер розроблено механізм в'їзду біженців, повідомляє “Голос Америки”.

Представляючи деталі нової програми, Міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас завив, що його міністерство «продовжуватиме надавати допомогу українському народу» і що Україна «переживає величезну трагедію і продовжує зазнавати втрат через неспровокований і невиправданий напад Путіна на їхню країну»

Американська влада наполегливо рекомендує українцям, які шукають притулку в США, які не мають візи США або права на її отримання, подавати заяви на в'їзд за програмою «Єдність заради України» з Європи. Це буде найбезпечніший і найефективніший спосіб отримати тимчасовий притулок та тимчасовий статус у США.

Американська влада також звертається до українських біженців із проханням не їхати до Мексики з метою в'їзду до США.

Як тільки програма «Єдність заради України» почне діяти, на кордоні з Мексикою відмовлятимуть у в'їзді тим українцям, які намагатимуться потрапити до США без попереднього дозволу на в'їзд за цією програмою чи без візи. Їм буде запропоновано подати заявку у рамках цієї програми.

«Єдність заради України» — це оптимізований процес подання заяв для громадян України, які переміщені внаслідок російської агресії, для набуття тимчасового статусу в США. Щоб мати право на участь у цій програмі, українські біженці мали проживати на території України станом на 11 лютого 2022 року, мати фінансового спонсора в США, підтвердити наявність необхідних щеплень, а також пройти суворий біометричний та біографічний скринінг та перевірку безпеки.

Тим, хто відповідатиме цим вимогам, видадуть дозвіл на в'їзд до США та тимчасовий статус строком до 2 років, який надасть право на роботу в країні. Термін тимчасового статусу визначатиметься окремо у кожному конкретному випадку.

25 квітня Міністерство внутрішньої безпеки США (DHS) запустить спеціальний сайт для програми – «Єдність заради України».

Стати фінансовим спонсором українських біженців у рамках цієї програми можуть як фізичні, так і юридичні особи США, а також неурядові організації. Усі охочі спонсорувати громадян України повинні будуть подати заявку на сайт «Єдність заради України» та пройти перевірку безпеки з метою захисту українських біженців від експлуатації та зловживань. Міністерство внутрішньої безпеки адмініструватиме цю програму.

Уряд США зараз працює з європейськими партнерами, щоб гарантувати, що українські громадяни зможуть виконати вимоги щодо вакцинації за умовами цієї програми.

Нагадаємо, що до країн Євросоюзу біженцям можна в'їжджати за відсутності щеплень, закордонного паспорта, візи, фінансового спонсора та навіть із домашніми тваринами. У країні прибуття українцям видається т.зв. "віза толерантності", власники якої мають право на роботу, навчання, медичні та державні послуги. Їм також виплачується грошова допомога (у різних країнах суми різні) та надається право безкоштовного проїзду на громадському транспорті. Кількість тих, хто в'їжджає, не обмежується.

За даними ООН, країну залишили близько 4,8 млн. осіб. Більшість виїхали до країн ЄС. При цьому Польща ухвалила понад 2,7 млн. осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі