Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн розповіла про санкції, які Захід планує запровадити проти РФ у разі вторгнення в Україну, передає DW із посиланням на ефір німецького телеканалу ARD. За її словами, санкції, які планують США та Євросоюз, покликані «по суті відрізати Росію від міжнародних фінансових ринків».
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що економічні санкції будуть накладені на «товари, яких Росія гостро потребує для модернізації та диверсифікації своєї економіки, але які виробляються у нас, щодо яких у нас світове лідерство, і які Росія не може замінити».
Водночас, голова Єврокомісії виступила проти негайного введення санкцій. За її словами, Захід все ще дає Росії шанс повернутись на шлях дипломатії та сісти за стіл переговорів.
«І це вікно можливостей відкрито досі», - заявила Урсула фон дер Ляєн.
Вона зазначила, що остаточне рішення щодо санкцій тепер повністю залежить від президента РФ Владіміра Путіна. Глава Єврокомісії вважає, що РФ «дуже уважно прислухається до того, що ми говоримо».
Урсула фон дер Ляєн також вказала на те, що російська економіка «майже повністю орієнтована на види палива, а саме на нафту, вугілля і газ». При цьому вона нагадала, що на паливно-енергетичні товари припадає дві третини російського експорту, і половина державного бюджету РФ «підживлюється» саме від них.
Глава Єврокомісії попередила, що нічого хорошого для Росії не передбачається, «якщо російська економіка отримає ще один сильний удар від санкцій».
Раніше ЗМІ писали, що США вже підготували перший пакет санкцій у разі вторгнення РФ в Україну. До того ж він включає заборону на обробку транзакцій великих російських банків. Зазначається, що санкції будуть спрямовані на скорочення кореспондентських відносин банків США та РФ, які дозволяють здійснювати міжнародні платежі.
Як писало ZN.UA, європейські банки, і не тільки, вже посилили умови для російських клієнтів.
Наскільки справді важливо для європейців та американців підтримувати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, нещодавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі. Його результати проаналізувала Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах».