У Польщі стурбовані позицією Байдена по "Північному потоку-2"

Поділитися
У Польщі стурбовані позицією Байдена по © Reuters
У Польщі вважають позицію Білого дому непослідовною.

Державний секретар Канцелярії Президента Республіки Польща Кшиштоф Щерський назвав непослідовною позицію адміністрації президента Байдена щодо будівництва "Північного потоку-2".

Щерський підкреслив, що розділяє словесну критику Вашингтоном газопроводу, який з'єднає Росію і Німеччину через Балтійське море.

Міністр додав, що він не поділяє висловлену американцями надію на те, що деяке послаблення може призвести до діалогу, який дозволить змінити профіль цих інвестицій.

"Це послаблює можливість вплинути на майбутнє цього проекту саме через цю непослідовність. Переконаний, що в довгостроковій перспективі завершення проекту «Північний потік - 2» буде працювати в збиток Європі, на шкоду євроатлантичних відносин і призведе до далекосяжних наслідків, які можуть бути припинені сьогодні", - оцінив Щерський, передає "Польське радіо".

Нездатність ввести санкції проти Nord Stream 2 AG і її президента Матіаса Варніга критикували як республіканці, так і демократи, в тому числі глава комітету сенату із закордонних справ Боб Менендес. Республіканці в сенаті внесли законопроект, який відновлює всі санкції проти Північного потоку 2.

Також Верховна Рада проголосувала за звернення до Конгресу США щодо активізації зусиль щодо зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом загального введення санкцій щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". Проект постанови №5520 підтримали 292 народних депутата.

Білий дім гарантує, що він як і раніше виступає проти «Північного потоку-2», незважаючи на введення санкцій лише щодо деяких організацій, що беруть участь в його будівництві.

Прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі оголосила, що Сполучені Штати скористаються доступними економічними і дипломатичними засобами, щоб заблокувати проект.  Псакі заявила, що Сполучені Штати як і раніше вважають «Північний потік-2» російським геополітичним проектом, який загрожує енергетичній безпеці Європи, України і східної частини НАТО.

Як повідомлялося, США не будуть розширювати санкції проти "Північного потоку-2" заради відносин з союзниками. Оператор газопроводу і його виконавчий директор Маттіас Варніг потрапили під "виключення".

Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2» і «Північний потік-2»: кліматичний вимір».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі