Рада закликала Конгрес США ввести санкції проти всіх учасників будівництва "Північного потоку-2"

Документ
Поділитися
Відповідну постанову підтримали понад 290 народних депутатів.

Верховна Рада проголосувала за звернення до Конгресу США щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом загального запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". Проєкт постанови №5520 підтримали 292 народні депутати.

У зверненні йдеться про те, що російський газопровід “Північний потік - 2” є черговою спробою РФ використовувати енергетику як інструмент гібридної війни. Зокрема, газопровід прямо загрожує енергетичній безпеці як України, так і Європи, а також порушує принципи Енергетичного Союзу ЄС щодо диверсифікації джерел енергії, маршрутів і постачальників в газовій сфері. 

“Концентрація російських трубопроводів у Балтійському морі може дати Росії привід для активного захисту “Північного потоку – 2”: починаючи з формальних процедур контролю руху суден у Балтійському морі, а згодом, як у випадку з Україною, і більш агресивної поведінки, блокування кораблів, впливу на торгівлю в регіоні. Реалізація “Північного потоку – 2” остаточно розв’яже руки РФ і дозволить продовжити російське військове вторгнення до Східної України”, - вказано у зверненні. 

Тому Верховна Рада закликала Палату представників та Сенат Конгресу США використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством, для цілковитого і незворотного зупинення будівництва газопроводу в “Північний потік-2”. Парламентарії просять це зробити за допомогою застосування блокуючих санкцій проти всіх учасників даного російського геополітичного проєкту, у тому числі Nord Stream AG.

Раніше повідомлялося про те, що США не розширюватимуть санкції проти "Північного потоку-2" заради відносин із союзниками. Оператор газопроводу та його виконавчий директор Маттіас Варніг потрапили під "виключення".

Зокрема, президент США Джо Байден виступає проти завершення проєкту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2" і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому досі не зупинили "погану угоду для Європи" і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара “Підводні течії проекту “Північний потік-2” та “Північний потік-2": кліматичний вимір”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі