"За нашими підрахунками, українців у Польщі може бути вже понад два мільйони. Звісно, багато з них залишаються тут через конфлікт в Україні. Це аргумент, який ми хочемо представити Європейській комісії", – сказала вона в інтерв'ю виданню Super Express.
За словами Кемпи, польський уряд повністю контролює ситуацію на східному кордоні країни, а наступних українців Польща приймає свідомо. При цьому, що "приймаючи наступних біженців зі сходу, Польща допомагає набагато більшій групі осіб, ніж хоче нав'язати Європейський Союз". За її словами, поляки проти примусового переселення іммігрантів.
Кемпа зазначила, що уряд Польщі навіть не розглядає можливості прийняття біженців із Сирії.
"У справі безпеки поляків немає спекуляцій та експериментів. Ці молоді люди часто не мають документів і важко перевірити, чи вони насправді біженці. Воля громадян така, аби ми допомагали, але не приймали цих іммігрантів у Польщі", – додала чиновниця.
Нагадаємо, Польща відхрещується від прийому біженців з Близького Сходу і Північної Африки, заявляючи, що нібито у неї вже є біженці з України. Раніше прем'єр Польщі заговорив про десятки тисяч біженців з України. У відповідь у Посольстві України у Варшаві заперечили слова польського прем'єра. Керівник консульського відділення Світлана Криса зауважила, що порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася.
В українському посольстві у Варшаві повідомляли, що за 2017 рік Польща надала статус біженця 56 українцям. А роком раніше таких випадків було на половину менше.