Про це, як повідомляє "Польське радіо", він сказав у Будапешті під час зустрічі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
"Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому більшість із них - люди з територій, де тривають військові дії. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч - це люди, які втекли з цих територій", - сказав Моравецький.
У відповідь у Посольстві України у Варшаві заперечили слова польського прем'єра про десятки тисяч українських біженців. Керівник консульського відділення Світлана Криса зауважила, що порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, озвучена главою польського Кабміну, не правдива. Зокрема, за період з січня до листопада 2017 року лише 625 громадян України попросили притулок Польщі. Натомість, український дипломат зазначила, що українці приїжджають в сусідню країну працювати.
Слова Моравецького розкритикувала і омбудсмен Валерія Лутковська. Вона наголосила, що більшість з 1,5 мільйона українців у Польщі поїхали туди на заробітки.
"З обох сторін відбувається маніпуляція терміном. В даному випадку мова йде не тільки про статус, який надається державою особі, а мова йде про те, що люди приїхали на територію Польщі на заробітки, щоб пожити трохи, відпочити. Я б не говорила про біженців", - сказала вона.
Раніше по українському посольстві у Варшаві повідомляли, що за 2017 рік Польща надала статус біженця 56 українцям. А роком раніше таких випадків було на половину менше.
Попередній прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло теж заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.