У Німеччині запропонували ввести податок на бензин на користь біженців

Поділитися
У Німеччині запропонували ввести податок на бензин на користь біженців Рішення проблеми не повинно бути під загрозою через брак коштів, вважає Шойбле © Нігіна Бероєва / Facebook
Міністр Фінансів ФРН готовий ввести податок, навіть якщо його підтримають не всі країни ЄС.

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле виступив за введення загальноєвропейського додаткового податку на бензин, щоб отримати кошти на боротьбу з кризою навколо біженців.

"Нам потрібно відновити контроль над зовнішніми кордонами Євросоюзу. Чому б не домовитися на європейському рівні, адже задача повинна бути вирішена у короткий термін", - сказав Шойбле в інтерв'ю газеті Süddeutsche Zeitung.

За його словами, вирішення проблеми не повинно бути під загрозою через нестачу коштів.

Голова Мінфіну ФРН висловив готовність ввести цей податок, навіть якщо його підтримають не всі країни Євросоюзу. За його словами, держави ЄС, готові піти на цей захід, могли б об'єднатися в коаліцію.

Для подолання кризи з біженцями всередині Німеччини Шойбле зажадав створити правову основу для використання бундесверу в надзвичайних ситуаціях. Він вказав на те, що така можливість є практично у всіх європейських країн, крім ФРН. Він зазначив, що громадяни очікують від держави гарантію безпеки. Для цього в Німеччині потрібно більше поліції і поліпшені правові рамки для роботи поліції і служб безпеки.

"Однак може виникнути ситуація, коли сили поліції вичерпані. В такому випадку будь-яка країна задіяла б армію", - повідомив Шойбле.

Читайте також: Австрія не буде пропускати біженців, які прямують на північ Європи

Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі