У Німеччині заговорили про те, що Росію не потрібно відключати від SWIFT

Поділитися
У Німеччині заговорили про те, що Росію не потрібно відключати від SWIFT © Фрідріх Мерц / фото Лоренс Чаперон
Кандидат у лідери ХДС вважає, що це може стати "атомною бомбою".

Корпоративний юрист Фрідріх Мерц, який є найімовірнішим кандидатом на пост голови Християнсько-демократичного союзу після січневих виборів, заявив, що Росію не потрібно відключати від міжнародної платіжної системи SWIFT навіть у разі нападу на Україну. Цей вид санкцій німець назвав сильним ударом також для німецької та світової економіки. Таку думку він висловив у коментарі dpa.

"Якщо задіяти SWIFT, це може стати "атомною бомбою"... Це вдарить по Росії, але серйозно зашкодить і нам", — сказав Фрідріх Мерц.

На його думку, виведення Росії із системи SWIFT стане ударом по всесвітній торгівлі та, на його думку, таке рішення "фактично зламало б хребет міжнародної платіжної системи".

При цьому він підтвердив право України купувати зброю у Західних країн для самооборони.

"Розгортання (російських військ) на східному кордоні України створює велику загрозу для неї, тому я дуже добре можу зрозуміти це бажання", — зазначив Мерц. Однак, додав він, важливо, щоб Європа в цьому питанні діяла з єдиним підходом і потрібно узгодити цю позицію.

Він також критично висловився про російський газопровід "Північний потік-2".

"У світі навряд чи є більш політичний проєкт в енергетиці, аніж цей газопровід", — сказав Фрідріх Мерц.

Він зазначив, що питання про запуск газопроводу є юридичним питанням, яке має бути вирішене через відповідні установи ЄС. За його словами, оскільки проєкт уже завершено, було б більш правильно запустити його, але тільки якщо Росія виконуватиме свої зобов'язання щодо постачання газу перед Україною та Польщею. Мерц наголосив, що шантажу цих країн Кремлем не можна допустити.

Нагадаємо, Німеччина скористалася своїм правом вето та заблокувала передачу Україні протидронових гвинтівок, куплених через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA). Ішлося про великокаліберні снайперські гвинтівки Barrett M82 (90 шт.) і комплекси протидії дронам EDM4S-UA (20 шт.). Німецький Bild писав, що до блокування постачання може бути причетна особисто Меркель.

Українська сторона порушувала це питання навіть під час останнього візиту Меркель до Києва, але проблему вирішено не було, розповів Мельник в інтерв'ю ZN.UA. Посольство продовжуватиме переконувати німців, що ця зброя не для провокацій, а для стримування агресії і порятунку життя.

Чого чекати нашій країні в еру «після Меркель», читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із послом України у ФРН Андрієм Мельником:

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі