Про це, як повідомляє Rzeczpospolita, сказав прес-секретар німецького уряду Штеффан Зіберт.
"Німеччина і інші країни ЄС категорично відкидають смертну кару. Країна, в якій дії смертна кара, не може бути членом Євросоюзу. І запровадження страт в Туреччині стало б кінцем переговорів про вступ", - пояснив він.
Він також розповів, що канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає тестом для верховенства права в Туреччині те, як Анкара покарає організаторів і учасників невдалого перевороту.
"В перші години після придушення перевороту дійшло до огидних випадків свавілля і знущання над солдатами. Толерувати такі інциденти не можна", - сказав Зіберт.
Він додав, що всі чудово розуміють, що Анкара повинна "покарати заколотників", однак це повинно відбуватися відповідно до "верховенства закону і здорового глузду". За слова Зіберта, з суботи Меркель ще не розмовляла з Ердоганом. Однак домовленості між ЄС і Туреччиною щодо зменшення потоку біженців досі в силі.
В цей же час, голова християнських демократів у Європарламенті і німецький євродепутат Мандфред Вебер заявив, що повноцінне членство Туреччини в ЄС "неможливе", а скасування віз для турків буде перенесене на невизначений термін.
На його думку, ЄС і Туреччина тепер будуть віддалятися один від одного. І однією з причин, чому це станеться, він назвав турецьку дискусію про відновлення смертної кари. Вебер також переконаний, що погіршення відносин сильно відіб'ється на економіці Туреччини.
Тим часом, верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні нагадала Туреччині, що зі смертною карою в ЄС не приймають. Також вона підкреслила, що Анкара ратифікувала міжнародну конвенцію з прав людини, яка забороняє страти.
Нагадаємо, що президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган заявив про можливість відновлення смертної кари в Туреччині. Про це він планує поговорити з представниками опозиції. Смертні вироки в Туреччині перестали виконувати з 1984 року, а в 2004 році взагалі скасували страту як вищу міру покарання. Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Як повідомлялося, влада Туреччини затримали близько 6 тисяч військових, яких підозрюють в участі в невдалій спробі державного перевороту 15 липня.