"США є другом і союзником", - сказав турецький прем'єр. "Ми були б розчаровані, якби друзі все ще вимагали б докази (про причетність Гюлена до організації перевороту в Туреччині – ред.). Ми можемо переглянути нашу дружбу", - підкреслив він.
Повідомлялося, що США не віддадуть Туреччини Гюлена без доказів його причетності до перевороту.
Німецьке видання Die Zeit у понеділок, 18 липня, писало, що Ердоган може пожертвувати домовленостями з Заходом задля збереження своєї влади.
У понеділок, 18 травня, повідомлялося, що в Туреччині через спробу перевороту звільнено вісім тисяч поліцейських. Трохи раніше стало відомо, що після спроби перевороту в Туреччині затримали шість тисяч військових і понад 400 суддів та прокурорів.
Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний нинішній президент Реджеп Тайїп Ердоган.