Ердоган може пожертвувати домовленостями із Заходом задля збереження своєї влади – Die Zeit

Поділитися
Ердоган може пожертвувати домовленостями із Заходом задля збереження своєї влади – Die Zeit "Недопереворот" у Туреччині буде мати наслідки і в зовнішній політиці - для ЄС, США і НАТО, впевнені експерти © @in-cyprus
Туреччина може перетворитися на ненадійного партнера Заходу, при цьому зблизитися з РФ.

Туреччина є важливим стратегічним партнером НАТО, ЄС і США. Однак спроба військового перевороту в цій країні може поставити питання про подальше партнерство, пише статті в Die Zeit Моуніа Майборг.

Автор вказує на те, що в Туреччині після невдалого перевороту почали проводити "чистки", і тепер багато експертів побоюються посилення влади Ердогана. ""Недопереворот" буде мати наслідки і в зовнішній політиці - для ЄС, США і НАТО", - говориться статті.

Адже Туреччина є партнером з питань вирішення сирійського конфлікту, боротьбі з "Ісламською державою", а також у вирішенні міграційної кризи.

Крім того, підкреслює автор статті, для НАТО Туреччина є незамінним членом. Адже вона надає другий за величиною після США військовий контингент. Крім того, важливим є і географічне положення Туреччини, вона є мостом між Європою та Близьким Сходом. Турецька авіабаза "Інджирлік" стала важливим транспортним вузлом для американських ВПС в ході військових операцій в Іраку і Афганістані. З 2015 року армія США координує звідси авіаудари по позиціях бойовиків у Сирії.

"Тепер же державний переворот показав, як військові виступають проти уряду, і Туреччина може стати ненадійним партнером. Якщо серед військових країни такий розкол, то це буде чинником ризику в міжнародних операціях", - пише автор.

Підкреслюється, що відносини Туреччини з НАТО були напруженими вже деякий час. У квітні міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу пригрозив закрити військову базу Інджирлік" для американських військових і відкрити її для російських винищувачів. "Це було сприйнято як образа для НАТО, альянс все більше бачить в Росії загрозу", - сказно в статті.

Є й інші ознаки зближення Росії і Туреччини: незабаром спроби Ердоган провів телефонні переговори з Путіним. "Вони хочуть зустрітися в серпні", - зазначає автор.

В турецько-американських відносинах, як і раніше, є напруженість. Так, турецький міністр праці Сулейман Сойлу натякав, що США відповідальні за спроби державного перевороту. Держсекретар США Джон Керрі категорично відкинув ці заяви. Є також питання щодо екстрадиції турецького проповідника Фетхуллаха Гюлена, який живе в американському штаті Пенсільванія, і якого Ердоган називає винним в організації спроби військового перевороту в Туреччині. США кажуть, що могли б розглянути відповідний запит тільки, якщо Анкара надасть необхідні докази.

Також Захід звинувачує Туреччину проводити в переслідуванні власних інтересів в Сирії: Туреччина виступила проти ІД занадто пізно, вже тоді, коли вона почала погрожувати її власній безпеці.

Міграційна угода і підтримка операції НАТО в Егейському морі (відстеження торгівлі людьми – ред.) – основні пункти співпраці Туреччини з ЄС.

Заяви Ердогана про "чистки" можуть паралізувати роботу військових. Поки одні керівники звільнені, а інші пройдуть їм на зміну, пройдуть місяці. "І ще одна проблема, про яку турбуються міжнародні дипломати: Ердоган може перетворитися тепер ще більше, ніж коли-небудь раніше, параноїдального і авторитарного керівника, який здатний пожертвувати міжнародними домовленостями заради власного виживання в політиці", - підсумовує автор статті.

Численні арешти причетних до спроби військового перевороту в Туреччині свідчать про те, що списки для них готувалися заздалегідь, вважає єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоханнес Хан. У понеділок, 18 травня, повідомлялося, що в Туреччині через спробу перевороту звільнено вісім тисяч поліцейських. Трохи раніше стало відомо, що після спроби перевороту в Туреччині затримали шість тисяч військових і понад 400 суддів та прокурорів.

Як відомо, в ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік.

Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний нинішній президент Реджеп Тайїп Ердоган.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі