У Мексиці декриміналізували марихуану для відпочинку

Поділитися
У Мексиці декриміналізували марихуану для відпочинку © NEWSru.co.il
У лікувальних цілях використання марихуани дозволено у Мексиці з 2017 року

У Мексиці Верховний суд декриміналізував рекреаційне використання марихуани, повідомляє BBC.

Рішення підтримали вісім суддів, проти виступили троє. 

«Сьогодні історичний день для свобод», – сказав голова Верховного суду Артуро Залдівар. 

У березні законопроєкт про рекреаційне використання канабісу схвалила Нижня палата парламенту Мексики. Щоб закон остаточно ухвалили, необхідне ще фінальне рішення Сенату.

Якщо закон ухвалять, повнолітні жителі Мексики зможуть зберігати до 28 грамів марихуани та вирощувати вдома до шести кущів канабісу. Для цього необхідно буде отримати ліцензію (передбачені п’ять видів: на вирощування, переробку, продаж, дослідження та експорт марихуани). 

Очікується, що прийняття такого закону дозволить Мексиці стати найбільшим ринком марихуани у світі, що може підвищити інтерес з боку іноземних компаній і збільшити інвестиції в країну. 

Водночас неурядова організація United Against Crime наголосила, що рішення не скасовує кримінальну відповідальність за зберігання і транспортування марихуани, тому до радикальних змін в економіці країни такий дозвіл може не призвести.

У лікувальних цілях використання марихуани дозволено у Мексиці з 2017 року. Наразі можна мати при собі не більше 5 грамів препарату. 

Станом на червень 2021 року повністю легалізували вживання канабісу лише дві країни – Канада й Уругвай. Ліки на основі канабісу дозволені в понад 40 країнах, зокрема в Польщі, Чехії, Хорватії, Бельгії, Німеччині та Австрії.

20 травня 2019 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект про легалізацію медичного канабісу. Документ розробили для виконання відповідної петиції, яка зібрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду у Верховній Раді. Але законопроєкт згодом відкликали. 

7 квітня уряд України дозволив використання деяких ліків, у складі яких є канабіс, зокрема Дронабінол, Набілон та Набіксімолс. 

2 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 5566 про використання канабіса у медичних і наукових цілях.

Як зазначила у своєму інтерв'ю для ZN.UA почесна професорка фармакології в Інституті вивчення лікарських засобів в Єврейському університеті Естер Шохамі, канабіс набагато краще за багатьох інших болезаспокійливих препаратів. Адже знеболюючі засоби часто бувають токсичними, мають страшні побічні ефекти. За словами Шохамі, вони викликають звикання і досить часті передозування. Водночас канабіс практично незамінний при онкологічних і низці неврологічних захворювань.

Детальніше про фармакологічні властивості канабісу читайте в матеріалі Юлії БелячЕстер Шохамі: “Я впевнена, що з часом все більше лікарів призначатимуть канабіс як знеболююче в ZN.UA.

Підготувала Анастасія Дейна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі