Кабінет міністрів дозволив використання в Україні деяких препаратів, у складі яких є канабіс для медичного використання. Про це йдеться в постанові на сайті Кабінету міністрів, яку опублікували 7 квітня.
У документі зазначено, що до речовини ізольованого канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються.
"Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів", – йдеться у документі.
20 травня 2019 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроект про легалізацію медичного канабісу.Відповідний документ розробили для виконання петиції, яку зареєстровано 30 січня 2019 року. При цьому станом на 12 березня вона зібрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду у Верховній Раді.
Як зазначила у своєму інтерв'ю для ZN.UA почесний професор фармакології в Інституті вивчення лікарських засобів в Єврейському університеті Естер Шохамі, канабіс набагато краще за багатьох інших болезаспокійливих препаратів.Адже знеболюючі засоби часто бувають опіоїдними - токсичними, мають страшні побічні ефекти. За словами Шохамі, вони викликають звикання і досить часті передозування. У той же час, канабіс практично незамінний при онкологічних і ряді неврологічних захворювань.
Детальніше про фармакологічні властивості канабісу читайте в матеріалі Юлії Беляч "Естер Шохамі:" Я впевнена, що з часом все більше лікарів призначатимуть канабіс як знеболююче"" в ZN.UA.