Після виключення Росії з Ради Європи в Росії більше немає обмежень для відновлення страти в країні, а значить, мораторій може бути переглянутий. Про це заявив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, повідомляє Медуза з посиланням на інтерв'ю у росЗМІ.
«Міжнародні підстави відпали, є внутрішні правові позиції Конституційного Суду. Ці правові позиції ґрунтуються на поточному правопорядку, на поточній криміногенній ситуації. Я виходжу з того, що якщо все буде спокійно, ці правові позиції можуть залишатися такими ж, як і були. Але правові позиції також не є вічними, якщо щось зміниться в житті суспільства, тоді ці правові позиції також можуть бути переглянуті», - заявив він.
За словами Медведєва, мораторій Конституційного суду РФ на страту — це «не священне писання», рішення суду можуть змінюватися.
«І в історії нашої країни такі періоди бували. Я нагадаю, що після війни Радянський Союз скасував застосування страти. Тривало це недовго. Досить швидко смертна кара була відновлена. Пов'язано це з високим зростанням насильницьких злочинів, зокрема вбивств. Що буде в майбутньому, я не знаю», - сказав він.
Про наслідки виключення Росії зі складу Ради Європи для російської держави та її громадян читайте у статті судді Верховного суду України Тетяни Анцупової « У Страсбурзі спустили прапор Росії ».
“Право на життя, заборона катування, заборона рабства та примусової праці, право на свободу та особисту недоторканність, право на справедливий суд, жодного покарання без закону, право на повагу до приватного та сімейного життя, свобода думки, совісті та релігії, свобода вираження поглядів, свобода зборів та об'єднань, заборона дискримінації, захист права власності - це далеко не повний каталог прав і свобод, міжнародні гарантії захисту яких втрачає населення Росії. Так само, як втрачає надію на розвиток демократичних установ та на вільні вибори. Втрачає саме надію, бо не можна втратити те, чого не існувало”, - наголосила вона.