У Європарламенті пропонують посилити санкції проти російських чиновників

Поділитися
У Європарламенті пропонують посилити санкції проти російських чиновників
У спецоперації з посадкою літака Ryanair були куратори і в Мінську, і в Москві.

Голова Європейського парламенту Давид Сассолі закликав посилити санкції проти російських чиновників. Зокрема, через причетність Москви до нещодавнього інциденту з посадкою пасажирського літака в Мінську.

В інтерв'ю виданню німецької медіагрупи Funke Сассолі назвав першу реакцію Європейського союзу на події в Мінську «сильною і одностайною». У контексті нинішнього розвитку подій відносини Москви і Мінська продовжать зміцнюватися, вважає глава ЄП.

«Нам потрібно посилити санкції проти російських чиновників, а також встановити тісніші контакти з населенням і громадянським суспільством, підтримувати російських дисидентів, неурядові організації та незалежні ЗМІ», - цитує Сассолі російська служба DW.

Відносини Європейського Союзу та Росії він оцінює як «дуже напружені». Серед негативних чинників, що впливають на взаємодію РФ і ЄС, – російська агресія на сході України, отруєння опозиціонера Алєксєя Навального та його подальше ув'язнення.

Євросоюз продовжить пильно стежити за перебігом подій навколо спецоперації в Мінську і тиснути на нелегітимного президента Білорусі Алєксандра Лукашенка. «Сподіваємося, що це призведе до звільнення (опозиційного журналіста) Романа Протасевича і його супутниці Софії Сапеги», - підкреслив Сассолі.

Нагадаємо, 28 травня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Росію в причетності до захоплення літака Ryanair : «Важко повірити, що режим в Мінську міг зробити щось подібне без будь-якої координації з Росією».

23 травня в аеропорту Мінська під приводом «загрози мінування» був терміново приземлений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. На борту літака перебував опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Разом із Протасевичем затримали і його дівчину, росіянку Софію Сапегу. У Білорусі на Протасевича заведені справи за статтями про організацію масових заворушень, грубе порушення громадського порядку і про розбурхування соціальної ворожнечі до силовиків. Журналіст також включений до списку осіб, причетних до терористичної діяльності, йому може загрожувати смертна кара.

Голови держав та лідери вищих інститутів Європейського Союзу різко розкритикували захоплення літака як акт державного тероризму. Польський Сейм ухвалив резолюцію із засудженням дій влади Білорусі, Литва і Латвія вислали білоруських дипломатів, а Україна підготувала санкції проти прихильників режиму Лукашенка.

Після інциденту в Мінську небо для державної компанії «Бєлавіа» закрили Україна, Велика Британія, Литва, Франція та Польща. У більшості європейських держав від польотів над Білоруссю відмовилися найбільші авіакомпанії, зокрема Lufthansa, KLM і AirFrance. З опівночі 26 травня припинено авіасполучення між Києвом і Мінськом.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі