У грудному молоці вакцинованих жінок виявили антитіла до COVID-19

Поділитися
У грудному молоці вакцинованих жінок виявили антитіла до COVID-19 © burst/@shopifypartners
Щеплення Pfizer/BioNTech або Moderna виявилися ефективними в індукуванні антитіл до коронавірус, хоч їх рівень відрізнявся.

Вчені медики провели невелике дослідження, яке показало, що антитіла до коронавирусной інфекції COVID-19, індуковані вакцинами Pfizer/BioNTech і Moderna, можуть проникати в грудне молоко жінки, яка годує. Про це пише Reuters.

Шість матерів, які годують та були вакциновані щепленнями Pfizer/BioNTech або Moderna, надали експертам зразки молока до отримання вакцини і після. Відзначається, що жодна з жінок не хворіла на коронавирусну інфекцію.

Спочатку була відібрана проба після першого щеплення через тиждень. У грудному молоці кожної жінки вчені виявили антитіла до COVID-19. Після цього рівень антитіл трохи знизився, але різко підскочив вгору після отримання ними другого щеплення.

«Дві вакцини були однаково ефективними в індукуванні антитіл, хоча рівень антитіл відрізнявся в кодної з жінок», - повідомила дослідницька група перед експертною оцінкою.

Однак фахівці впевнені, що існує необхідність у проведенні подальших досліджень «тривалості реакції антитіл в грудному молоці, а також величини і тривалості впливу на імунітет немовлят до вірусу».

Нагадаємо, що через два тижні після того, як люди отримують останню дозу вакцини Moderna і Pfizer або одну дозу вакцини Johnson & Johnson, вони вважаються повністю вакцинованими і можуть зустрічатися в приміщенні з іншими повністю вакцинованими людьми без масок або соціальної дистанції.

Також відомо, що китайська влада вирішила ввести паспорти вакцинації, щоб громадяни країни могли здійснювати внутрішні та транскордонні поїздки. Кожен документ буде мати свій QR-код, де буде міститися інформація про стан здоров'я мандрівника.

Відзначимо, що згідно з даними інтерактивної карти поширення коронавирусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса, станом на вівторок, 9 березня, в світі зафіксовано 117 148 248 випадків зараження COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі