Поліція не дозволила організаторам проводити марш з міркувань безпеки і дозволила учасникам акції зібратися в парку Вікторія. Близько 15:00 за місцевим часом (10:00 за київським), попри дощову погоду, в парку почали збиратися протестувальники.
Проте за дві години парк перестав вміщати всіх учасників акції, і протестувальники рушили маршем до ділового центру міста. Марш проходить мирно, поліція не втручається у те, що відбувається.
Проте Китай все ж пригрозив протестувальникам готовністю придушити будь-які заворушення силою. І вчергове заявив, що протести в Гонконгу є "тероризмом".
"Якщо ситуація вийде з-під контролю уряду Гонконгу, китайська влада не сидітимуть і не дивитимуться на це. У нас достатньо влади та засобів придушити будь-які заворушення", - заявив в ефірі BBC Radio 4 дипломат посольства Китаю в Лондоні Чень Вень.
Своєю чергою представник "Громадянського фронту за права людини" Бонні Лан у розмові з журналістами назвала відмову в проведенні маршу непотрібним обмеженням.
"Парк Вікторія просто не в змозі вмістити всіх, тому що цей район може вмістити лише 100 тисяч осіб, а ми очікуємо значно більше учасників", - сказала вона.
Організатори маршу також пообіцяли, що він буде мирним, а відповідальність за будь-які інциденти ляже на поліцію.
Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.
Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".