Глава адміністрації Гонконгу Керрі Лем оголосила "мертвим" і повністю провальним законопроект, який дозволив би екстрадицію в материковий Китай. Впродовж багатьох тижнів тисячі людей виходили на акції протесту проти його прийняття. У той же час прем'єр-міністерка Гонконгу, вірна владі в Пекіні, не виконала вимог демонстрантів про негайне відкликання законопроекту про екстрадицію, повідомляє газета South China Morning Post.
"Серед протестувальників все ще є сумніви щодо того, чи відновлюватиме уряд роботу над законопроектом. Таких планів немає. Законопроект мертвий", - сказала вона на брифінгу.
Намір уряду автономії дозволити видачу ймовірних правопорушників і злочинців владі Китаю викликав наймасовішы протести в Гонконзі з часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю в 1997 році. На тлі масштабних заворушень Лем в середині червня призупинила розгляд законопроекту про екстрадицію.
Структура "одна країна, дві системи" в Гонконзі передбачає, що автономний регіон має гарантоване право зберігати власні соціальні, правові та політичні системи протягом 50 років після завершення британського правління в 1997 році. Однак Комуністична партія Китаю все частіше відступає від угоди, вводячи непопулярні правові зміни.
Зараз у Гонконгу угоду про екстрадицію підписано тільки з 20-ма країнами. Якщо законопроект приймуть, влада зможе видавати жителів Гонконгу навіть урядам, з якими у автономії таких договорів немає, – з материковим Китаєм, Тайванем, Макао.
Детальніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".