В Гонконзі 7 липня відбулася чергова акція протесту проти закону про екстрадицію до Китаю. Організатори протесту кажуть, що в марші взяли участь 230 тисяч людей, тоді як поліція повідомила про 56 тисяч демонстрантів, передає BBC.
#HongKongers filled the famous tourist spot #NathanRoad on their way to West Kowloon highspeed railway station, protesting #HongKongExtraditionLaw. This is probably the first time this large number of #HongKongProtests on Nathan Road #antiELAB #HongKong pic.twitter.com/5cCFhx5CaX
- LO Kin-hei 羅健熙 (@lokinhei) 7 липня 2019 р.
Учасники маршу дійшли до залізничної станції, яка пов'язує Гонконг з материковим Китаєм. Після цього поліція заблокувала вхід на вокзал. П'ять осіб затримали.
Це перша антиурядова демонстрація після штурму парламенту 1 липня.
Photos from @appledaily_hk by photojournalist 王子俊, taken tonight in Mong Kok, when #HongKong used force to disperse #antiELAB protesters. pic.twitter.com/zi1QiuwPlG
- Rachel Cheung (@RachelCheung1) 7 липня 2019 р.
Протести в Гонконзі тривають вже місяць через наміри влади регіону дозволити екстрадицію людей, підозрюваних у порушенні закону, у материковий Китай. Критики законопроекту вважають, що його можуть використати для передачі до рук китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
1 липня протестувальники увірвалися до будівлі парламенту. Глава уряду Керрі Лем після цього заявила, що влада більше не розглядатиме законопроект про екстрадицію. Але протестувальники вимагають офіційно відхилити законопроект, а також виступають за відставку самої Керрі Лем.
Структура "одна країна, дві системи" в Гонконзі передбачає, що автономний регіон має гарантоване право зберігати власні соціальні, правові та політичні системи протягом 50 років після завершення британського правління в 1997 році. Однак Комуністична партія Китаю все частіше відступає від угоди, вводячи непопулярні правові зміни.
Зараз у Гонконгу угоду про екстрадицію підписано тільки з 20-ма країнами. Якщо законопроект приймуть, влада зможе видавати жителів Гонконгу навіть урядам, з якими у автономії таких договорів немає, – з материковим Китаєм, Тайванем, Макао.
Детальніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".