Через страйк у місцевому аеропорті скасовано щонайменше 100 рейсів, спостерігаються й інші ускладнення трафіку.
Лідерка Гонконгу Керрі Лем, відставки якої вимагають протестувальники, охарактеризувала невщухаючі протести як "дуже небезпечну ситуацію", адже під загрозою опинився статус міста на тлі погроз Пекіна надіслати війська для придушення демонстрацій.
"Такі масштабні порушення… серйозно підірвали закон і порядок Гонконгу і підштовхують наше місто, яке ми всі любимо… на межу дуже небезпечної ситуації", – наголосила вона.
Нині Гонконг переживає найважчу політичну кризу з 1997 року, коли Британія передала цю територію під протекторат Китаю. Після передачі за Гонконгом залишилося право впродовж наступних 50 років зберігати власну соціальну, правову та політичну системи. Однак Китай дедалі більше відступає від угоди в бік насильства та непопулярних юридичних змін.
Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.
Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".