В Гонконзі вже вісім тижнів тривають масові протести. Остання акція закінчилася барикадами і спробою штурму китайського представництва. Поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів, які вийшли на несанкціоновані мітинги. У демонстраціях брали участь десятки тисяч людей, повідомляє BBC.
У суботу протести пройшли на півночі Гонконгу в районі Юньлон, де тиждень тому на демонстрантів напала група озброєних людей в масках.
Поліцію звинуватили в бездіяльності і співробітництві з нападниками. Співробітники правоохоронних органів це заперечують.
#HongKong Sunday protest underway. Loud chants abusing the police already after a few officers turned up. #HongKong pic.twitter.com/ooNKZ990Yq
- Stephen McDonell (@StephenMcDonell) 28 июля 2019 г.
Недільні заворушення почалися з узгодженої акції в парку, звідки протестувальники рушили в район Сайвань до будівлі представництва Китаю до Гонконгу.
Сотні поліцейських перегородили їм шлях до представництва. Звідти протестувальники перемістилися в район Козуей-Бей, де розташовані головні торговельні центри і бутіки.
Акції, які пройшли в суботу і неділю - ще один прояв суспільного невдоволення, яке почалося в травні у зв'язку з опублікованими поправками до законопроекту про екстрадицію. Відтоді уряд відмовився від їхньої ратифікації, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави Гонконгу Керрі Лем.
Цього разу мітинги пройшли без дозволу поліції, що вкрай незвично для Гонконгу, де таке, як правило, не забороняють.
Гонконг переживає найважчу політичну кризу з 1997 року, коли Британія передала цю територію під протекторат Китаю. У червні мільйони городян двічі влаштували масові протести через закону про екстрадицію ув'язнених. Зараз у Гонконгу угода про екстрадицію підписана тільки з 20-ма країнами. Якщо законопроект приймуть, влада зможе видавати жителів Гонконгу навіть урядам, з якими у автономії таких договорів немає, – з материковим Китаєм, Тайванем, Макао.
Детальніше про ситуацію в Гонконзі читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".