У Держдепі відреагували на публікацію іспанською газетою відповідей США та НАТО на "гарантії безпеки"

Поділитися
У Держдепі відреагували на публікацію іспанською газетою відповідей США та НАТО на © U.S. Department of State/Flickr
Оприлюднення документів ніяк не вплинуло на відносини між Штатами  та Альянсом, чого, як вважають у відомстві, могли хотіти у Москві. 

Учора іспанська газета El Pais опублікувала текст відповідей США та НАТО на "гарантії безпеки", яких від Заходу вимагала Росія, згодом Державний департамент підтвердив справжність цих документів. 

"Я не побачив у них нічого, що вказувало б на те, що ці документи не є справжніми", - заявив представник відомства Нед Прайс під час останнього брифінгу. 

Він також зазначив, що тепер можна відкрито говорити про те, що між США та Росією існує можливість нового діалогу. 

"Якщо джерело цих документів, ким би воно не було, думало, що те, що вони проникнуть у ЗМІ, поставить США в незручне становище, вб'є клин між США та НАТО, думаю, вони зрозуміють, що дуже помилилися", - заявив Прайс.

Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Потім про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій нерозширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів із Заходом, РФ може погодитись на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ України до Альянсу. Він також зазначив, що Захід має відмовитись від підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ до НАТО.

Чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене в США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі