Заходу не потрібно відповідати на вимоги Росії по гарантіям безпеки — Кулеба

Поділитися
Заходу не потрібно відповідати на вимоги Росії по гарантіям безпеки  — Кулеба © Литовське Міністерство закордонних справ/flickr
Глава МЗС зазначив, що західні країни мають вимагати пояснень від Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на вимоги РФ щодо ноових письмових відповідей із боку Заходу. За словами Кулеби, західні країни зроблять велику помилку, дозволивши Росії нав'язати дискусію, інформує "Інтерфакс-Україна".

"Захід робить велику помилку. Він дозволив Росії нав'язати дискусію. Коли Росія запитує "Поясніть нам, як ви збираєтесь гарантувати свою безпеку, не завдаючи шкоди російській безпеці?", всі сіли писати відповіді", - наголосив Кулеба.

Міністр зазначив, що країнам потрібно не відповідь писати, а поставити Росії таке саме питання.

"Ні, дорога Росіє, спочатку ти маєш пояснити як держава, яка розв’язала війну проти Грузії, проти України, як держава, яка окупувала чужі території, як держава, яка вчиняє кібератаки, вбивства, дезінформацію на території країн-членів НАТО та ЄС, ти маєш пояснити, як ти припиниш завдавати шкоди нашій безпеці. Якщо ти така схвильована своєю безпекою, це ти маєш пояснити, як ти не будеш зміцнювати свою безпеку за наш рахунок", - пояснив глава МЗС.

Кулеба підкреслив, що Захід має перейти в дипломатичний контрнаступ.

"Україна вже в нього перейшла, ми конструктивні. Але ми проти того, щоб Росія нав'язувала порядок денний", - додав він.

У листопаді, коли почало рости напруження через стягування військ РФ до кордону з Україною, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко натякнув, що в разі нападу Росії на Україну підтримає Путіна.

Лукашенко, опинившись під пресингом масових протестів білорусів і санкцій міжнародної спільноти, утримався при владі завдяки політичній та фінансовій підтримці Росії. Платою за це стало посилення залежності режиму від Кремля: міжнародна ізоляція керівництва, делегітимація режиму, погіршення економічної ситуації в країні та COVID-19 значно звузили поле для маневру Мінська у відносинах із Москвою. Детальніше про це читайте у статті  Володимира Кравченка "Росія "м'яко" анексувала Білорусь: що це означає для України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі