У Державному департаменті США розкритикували намагання грузинської влади схвалити законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», що призвело до масових протестів у столиці та сутичок з поліцією, які тривали кілька днів поспіль.
«Ми глибоко розчаровані рішенням грузинського парламенту просувати інспіроване Кремлем законодавство про «іноземний вплив». Як заявив ЄС, ухвалення цього закону може поставити під загрозу прогрес Грузії на шляху до ЄС. Ми приєднуємося до наших європейських союзників і закликаємо Грузію не приймати законодавство, яке суперечить бажанню переважної більшості грузинських громадян – бажанню повністю інтегруватися в ЄС», – йдеться у заяві речника Держдепу США Метью Міллера.
Він заявив, що у разі ухвалення законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу», він може обмежити свободу вираження поглядів, «стигматизувати організації, які надають ці блага громадянам Грузії» і перешкоджати незалежним медіа, які працюють над забезпеченням доступу грузинів до високоякісної інформації.
«Таке законодавство, інспіроване Кремлем, є неприйнятним, якщо метою є сприяння прозорості. Ми закликаємо всі сторони захистити право на мирні зібрання», – йдеться у заяві Держдепу США.
За даними «Ехо Кавказу», організатори протестів не планують масові зібрання тривалими, «щоб не втомлювати людей», а наступну акцію проведуть виходячи з часу розгляду законопроєкту до другого читання у комітетах та у залі парламенту.
Нагадаємо, попри масові протести та несхвальні відгуки європейських партнерів парламент Грузії 17 квітня затвердив у першому читанні законопроект «Про прозорість іноземного впливу», більше відомий як «закон про іноагентів» (за назвою російського аналога). Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що ветуватиме закон в разі його затвердження в другому читанні. При цьому вона визнала, що правляча партія «Грузинська мрія» має достатньо депутатів для подолання її вето.