Заступник державного секретаря США Андреа Томпсон назвала розчаруванням зустріч із заступником глави МЗС Росії Сергієм Рябковим щодо Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) в Женеві.
"Засідання було розчаруванням, оскільки ясно, що Росія як і раніше істотно порушує Договір і не підготувалася пояснити, як вона планує повернутися до повного дотримання, яке можна проконтролювати", - написала Томпсон в Twitter. "При цьому ми підтримуємо зобов'язання держсекретаря [Майка] Помпео продовжувати переговори з російськими офіційними особами, щоб закликати Росію повернутися до повного дотримання Договору, що піддається перевірці, до 60-денного терміну, оголошеного 4 грудня".
Вона підкреслила, що головний меседж США був чітким: Росія повинна знищити свою несумісну з Договором ракетну систему.
"Делегація США проінформує союзників і партнерів, у тому числі завтра в НАТО, про цих обговореннях", - додала Томпсон.
(1 of 3) Today we held talks w/ a Russian delegation on the Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty. In doing so, we are upholding @SecPompeo's commitment to continue to talk with Russian officials to urge #Russia to return to full and verifiable compliance with the Treaty...
- U/S of State Andrea Thompson (@UnderSecT) January 15, 2019
(2 of 3)... before the 60-day deadline announced on December 4. The meeting was disappointing as it is clear Russia continues to be in material breach of the Treaty and did not come prepared to explain how it plans to return to full and verifiable compliance.
- U/S of State Andrea Thompson (@UnderSecT) January 15, 2019
(3 of 3) Our message was clear: #Russia must destroy its noncompliant missile system. The U.S. delegation will brief allies and partners, including at @NATO tomorrow, on these discussions.
- U/S of State Andrea Thompson (@UnderSecT) January 15, 2019
Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.
Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".