Після декількох років заперечень Росія все ж визнала її існування, але більш детальних подробиць про нову ракету не надала.
Трамп наголосив на тому, що США не дозволять Росії порушувати договір і виробляти заборонену зброю, поки Сполучені Штати залишаються у лещатах його умов.
Також президент США заявив про те, що росіяни порушували Договір РСМД "упродовж багатьох років", і висловив здивування з приводу того, що його попередник Барак Обама не вийшов із нього раніше. Такі тези він озвучив за підсумками передвиборчого мітингу в Неваді.
За даними журналістів, радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон озвучить відповідне рішення на переговорах у Москві, які відбудуться наступного тижня.
У Міністерстві закордонних справ РФ відреагували на бажання США вийти з договору.
"Ми з тривогою і засудженням сприймаємо нові американські спроби методом шантажу домогтися від Росії поступок у сфері міжнародної безпеки та стратегічної стабільності. Неодноразово з російської сторони наголошувалося на тому, що жодних підстав для звинувачень у тому, що Росія нібито порушує цей договір, в американців немає", - заявив у коментарі "РИА Новости" заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков.
Своєю чергою New York Times повідомило про те, що рішення США вийти з договору підживлює бажання протидії розширенню військової присутності Китаю в західній частині Тихого океану. Китай не є підписантом Договору про РСМД, тож може займатися розробкою ракет середнього радіусу дії без обмежень.
Зазначимо, Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності - це безстроковий договір, підписаний 8 грудня 1987 року між США і СРСР. Він передбачає, що його підписанти беруть на себе зобов'язання не виробляти, не випробувати і не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) та малої (500-1000 км) дальності. Після розвалу СРСР Росія взяла на себе всю повноту відповідальності за укладений договір.
Раніше Державний департамент США відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети. У Держдепі наголосили на тому, що використання ядерної зброї, про яке він розповідав 1 березня, порушує міжнародні зобов'язання Москви.
Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там повідомили про те, що заява російського президента Міністерство оборони США не здивувало і висловили сумнів з приводу того, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, окрім вже відомих американським військовим і розвідці.
Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".
Докладніше про нову зброю президента Росії читайте у матеріалі Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".