За даними Міністерства внутрішніх справ Білорусі, в неділю, 30 серпня, в Мінську силовики затримали 140 людей, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Серед затриманих - гравці футбольного клубу «Крумкачи» Сергій Козека і Павло Рассолько. Як повідомляє «Радіо Свобода», футболісти разом з тренером Олександром Бєлінським поверталися з тренування. Вони пройшли через кордони міліції, коли на них накинулися ОМОНівці і побили футболістів. Козеку і Рассолька затримали і доставили до Ленінського райвідділу міліції. Бєлінського при цьому силовики не чіпали.
За даними правозахисного центру «Весна», футболістам інкримінують напад на міліцейський мікроавтобус у центрі Мінська.
Відзначимо, що інцидент, про який, ймовірно, йдеться, стався під час «Маршу миру і незалежності», на який вийшли близько 150 тисяч білорусів. Учасникам акції вдалося відбити у людей в штатському учасників ходи, яких ті намагалися схопити.
У Білорусі вже 22-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.