"У проекті резолюції з цього питання додатково до порядку переговорів, є "червоні лінії" для цих переговорів. Не забувайте, що Європейський парламент - це той інститут, який в кінці повинен сказати "так" або "ні" результатами цих переговорів. Це процес ратифікації, яка здійснюється приблизно так само, як якщо б мова йшла про якусь міжнародну угоду Тобто, останнє слово буде словом Європейського парламенту", - пояснив Дук, пише "Інтерфакс".
До цих "червоних ліній" представник ЄП відніс дотримання рівноправності громадян ЄС, які живуть у Великобританії, і британців, які живуть в країнах Євросоюзу. Важливо також виходити з того, додав він, що Великобританія буде залишатися членом ЄС до свого остаточного виходу з союзу, "а це передбачає як права, так і обов'язки, особливо фінансові обов'язки".
Результатом дебатів повинна стати резолюція Європарламенту з питань Brexit.
Раніше повідомлялося: існує загроза, що Великобританія може вийти з Євросоюзу не цілком, а частинами. З тих частин, які складають Сполучене Королівство, тільки Англія та Уельс проголосували за Brexit. Шотландія, Північна Ірландія, а також жителі Гібралтару проголосували за те, щоб залишитися в ЄС.
Детальніше про наслідки Brexit читайте у статті Олексія Коваля "Brexit запущено! Чи сумуватиме ЄС за Британією?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".