Існує загроза виходу Британії з ЄС не повністю, а частинами – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Існує загроза виходу Британії з ЄС не повністю, а частинами – експерт Британія може втратити частину своїх територій, виходячи з ЄС
Brexit створив проблеми у Шотландії, Північній Ірландії та Гібралтарі.

Існує загроза, що Великобританія може вийти з Євросоюзу не повністю, а частинами. З чотирьох частин, які складають Сполучене Королівство, тільки Англія та Уельс проголосували за Brexit. Шотландія, Північна Ірландія, а також жителі Гібралтару проголосували за те, щоб залишитися в ЄС. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Коваль.

Автор нагадує, що 28 березня, шотландський парламент проголосував за проведення повторного референдуму з питання про незалежність. Перший був проведений в 2014 р., і тоді 55% респондентів виступили проти незалежності. Сьогодні прихильники шотландської незалежності аргументували необхідність нового референдуму тим, що вихід з ЄС всупереч волевиявленню більшості шотландських виборців неприпустимий, і уряд в Лондоні не може вирішувати це питання самостійно. Таким чином, новий плебісцит, який може бути призначений на осінь 2018-го або весну 2019-го, здатний призвести до припинення існування Великобританії в нинішньому вигляді ще до її виходу з ЄС. Принаймні, шотландський лідер Нікола Стерджен впевнена, що тепер у жителів Шотландії більше підстав сказати "так".

Коваль зазначає, що рішення шотландського парламенту лише посилює кризу. І уряд Мей тепер чекають не тільки переговори з ЄС, але також напружена робота, щоб ці переговори не були використані прихильниками Шотландської незалежності для перемоги на референдумі. Лондон технічно може заблокувати шотландський референдум, але вчинивши так, Тереза Мей лише посилить сепаратистські настрої на півночі країни.

"Практично така ж загроза існує і в Північній Ірландії, де місцеві націоналісти також прямо кажуть, що будуть домагатися припинення британського правління. А ситуація з Гібралтаром ускладнюється тим, що на нього претендує Іспанія. Ще в минулому році іспанська влада заявила, що результатом Brexit має бути надання самоврядування цій території з подальшим її переходом під іспанський суверенітет. Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальо навіть заявив, що йому вже бачиться іспанський прапор над Гібралтаром", – пише Коваль.

Детальніше про наслідки Brexit читайте у статті Олексія Коваля "Brexit запущено! Чи сумуватиме ЄС за Британією?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі