У Британії Палата громад схвалила свій варіант "закону Магнітського"

Поділитися
У Британії Палата громад схвалила свій варіант Британія продовжує боротьбу проти відмивання грошей у країні © finforum.org
Через "поправку Магнітського" порушники прав людини і корупціонери не зможуть отримати дозвіл на в'їзд у країну.

У Великобританії в останньому читанні представники Палати громад проголосували за закон про санкції. Аби краще боротися з корупціонерами з різних країн та відмиванням коштів, у закон внесли правки: аналог "закону Магнітського" і статтю про розкриття імен власників фірм в офшорах в британських заморських територіях, пише BBC.

За поправки в цілому голосували і правляча Консервативна і опозиційна Лейбористська партії. Зазначається, що завдяки цьому закону уряд Британії зможе відмовляти у візах і в'їзді в країну особам, звинуваченим в грубих порушеннях прав людини і в корупції.

Частково аналог "закону Магнітського" Британія прийняла рік тому у вигляді статті в законі "Про фінанси злочинного походження", яка дозволяє уряду заморожувати активи порушників прав людини і корупціонерів.

У питанні про розкриття бенефіціарів компаній, зареєстрованих в "податкових гаванях" у володіннях британської корони і заморських територіях сторонам в парламенті довелося піти на компроміс і обмежитися напівзаходами. Так, острови Мен, Гернсі і Джерсі взагалі вичеркнули із закону, а із заморськими територіями МЗС має вести роботу з метою переконати їх розкрити регістри.

"Вони автономні і незалежні, в тому числі в податкових питаннях, і вони не представлені в цьому парламенті", - пояснив заступник міністра закордонних справ Алан Данкан.

За даними неурядової організації Global Witness, яка займається боротьбою з корупцією та порушенням прав людини в країнах-експортерах природних ресурсів, громадяни Росії зберігають на британських офшорних рахунках близько 47 мільярдів доларів.

Раніше комітетом іноземних справ нижньої палати розпочав розслідування щодо "брудних" грошей російських корупціонерів у країні, у зв'язку з чим парламент Британії заслухав експертів. Зазначалося, що однією з проблем у боротьбі з "брудними" грошима є складність доведення злочинного походження грошей, а також небажання правоохоронців судитися з найкращими адвокатами, послуги яких можуть собі дозволити іноземні мільярдери.

Видання The Times писало про намір Лондона перевірити, як багаті росіяни отримали дозвіл на проживання в Британії. Так, прем'єр-міністр країни Тереза Мей оголосила, що програма видачі інвестиційних віз, якою скористалися близько 700 заможних росіян у Британії у 2008-2015 роках, буде переглянута. За її словами, міністерство внутрішніх справ перевіряє, чи шляхи імміграції були використанні належним чином, чи, можливо, існували певні прогалини, які дозволили приїхати в Британію тим іноземцям, "яким в інакшому випадку не дозволили б цього зробити".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі